משרד עו”ד: התנגדות מוצדקת לתמ”א 38 – מדריך ייעוץ ליזמים ודיירים

תמ”א 38 היא חוקה משמעותית בתחום הבניה והתכנון העירוני בישראל. החוק מאפשר לבעלי דירות להרים קומות נוספות ולבנות דירות נוספות בבניין הקיים, תמורת מתן פיצויים לדיירים הקיימים. בגרסאותיה המקוריות של החוק, היו התנאים להפעלתו מאוד גמישים. אך עם השנים, החוק עבר שינויים והוספות, מה שגרם לקפיצת מחסור בדיירים לתופעה שנקראת “מגרשות עופרת”.

עם התפשטות תופעת מגרשות העופרת, רבים מהדיירים והיזמים מתחילים להתנגד להפעלת תמ”א 38 במקרים רבים. תחושת הפסימיות והחוסר בביטחון מול השינויים בשטח המגורים הקרובים לדעתם כאירועים שמזיקים להם גורמת להם להתנגד. כיצד ניתן להתמודד עם כך ולהבין את התנגדותם המוצדקת?

אחד מהיעילים העיקריים להתמודדות עם תנגדות התנגדות מוצדקת לתמ”א 38 הוא להיעזר בשירותי משרד עו”ד מיומנים בתחום. משרד עו”ד יוכל לסייע בהבנת החוק והתקנויותיו, לייעוץ בנושאי זכויות דיירים ולייצג את הצד המתנגד בפני גורמי הרשות ובבתי המשפט.

למשרד עו”ד יש תפקיד חשוב בליווי וייעוץ ליזמים ודיירים בעניין זה. על משרד עו”ד להבין את הצדדים השונים בסכסוך ולייעץ ביעילות לכל צד. זהו תהליך מורכב שדורש ביטחון בדין, תחושה חברתית ויכולת ניהול סכסוכים.

בין התפקידים של משרד עו”ד בתחום זה:

  1. ייעוץ משפטי: המשרד יכול לייעץ ליזמים ודיירים לגבי זכויותיהם והחובות שלהם לפי חוקי תמ”א 38. זה כולל הבנת החוק, התקנות ופסיקות בית המשפט העליון.
  2. ייצוג משפטי: המשרד עו”ד יכול לייצג דיירים ויזמים בכל הליך משפטי שנוגע להפעלת תמ”א 38, כולל בבתי המשפט השונים ובוועדות תכנון ובנייה.
  3. ניהול סכסוך: המשרד עו”ד יכול להיות גורם מתווך בין הצדדים השונים, ולנסח ולהציע פתרונות מקודמים למטרת פיתרון הסכסוך בדרך שלימה ומקצועית.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *